19.5 C
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Καρφί Καρδίτσας για την διαιτησία

Ο ΑΣ Καρδίτσας γνώρισε οδυνηρή εντός έδρας ήττα από τον Τρίτωνα με 76-73, αλλά στο ρεπορτάζ του αγώνα, η αναφορά των ανθρώπων της Θεσσαλικής ομάδας για την διαιτησία είναι φανερή, αναφέροντας ότι η απόδοση τους «εκνεύρισαν τους φιλάθλους για αποφάσεις που έκριναν το αποτέλεσμα».

Αναλυτικά αναφέρουν : «Πικρή ήττα για τον Α.Σ.Καρδίτσας KSD που δεν βρήκε τις λύσεις απέναντι στον Τρίτωνα, δεν κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό του και έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Αθήνας να φύγει νικήτρια από το κλειστό της Καρδίτσας με 73-76. Παρά το καλό ξεκίνημα, ο Τρίτων βρήκε ρυθμό και προηγήθηκε με 33-34 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στο τελευταίο δίλεπτο, με τον Τρίτωνα να εμφανίζεται πιο αποφασιστικός και τυχερός στο τέλος.
Αξιοσημείωτη η απόδοση των διαιτητών που εκνεύρισαν τους φιλάθλους για αποφάσεις που έκριναν το αποτέλεσμα»

photo credit : thessaliatv.gr