18.1 C
Δευτέρα, 13 Μαΐου, 2024

Καλύτερη η Λοκο από Ούνικς- Νίκη για Νίζνι (vid)

Λοκομοτίβ Κουμπάν και Ούνικς Καζάν αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της VTB League, σε ένα παιχνίδι που εκ προοιμίου θεωρούταν ντέρμπι, αφού οι δύο ομάδες μετρούσαν από μία νίκη και μία ήττα μέχρι στιγμής. Τη νίκη πήρε τελικά η γηπεδούχος με 86-77.

Καταλυτικός για τη Λοκομοτίβ με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Δεύτερη σερί ήττα στη Ρωσία για την Ούνικς των Πρίφτη, Μάντζαρη (6π, 4ασ) και Καϊμακόγλου (2π, 2ρ, 2ασ). Πολύ καλός ήταν ο Έρικ ΜακΚόμουμ με 22 πόντους, 6 ασίστ και 8 κερδισμένα φάουλ.

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 42-31, 64-62, 86-77

Δείτα τα στιγμιότυπα του αγώνα ΕΔΩ.

Η Νίζνι επικράτησε εντός έδρας της Τσμόκι Μινσκ με 82-77.

Η Νίζνι, η οποία είναι και αντίπαλος του Προμηθέα στο BCL, ουσιαστικά "καθάρισε" το ματς στην τρίτη περίοδο, όπου και πέτυχε ένα επιμέρους σκορ 24-11.  Η Μινσκ έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει την ανατροπή

Έβγαλε μάτια για τη Νίζνι ο Ντάρελ Γουίλις, που πέτυχε double-double με 28 πόντους και 10 ριμπάουντ. Double-double και για τον ηττημένο Μπράνκο Μίρκοβιτς με 15 πόντους και 10 ασίστ.

Τα δεκάλπτα: 18-18, 44-41, 68- 52, 82-77