15.7 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

«Καθάρισε» ο Πολ (vids)

Οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ επιβλήθηκαν στην παράταση με 111-103 των Μπρούκλιν Νετς μες στο «Barclays Center», με τον Κρις Πολ να πετυχαίνει 20π. και στην τέταρτη περίοδο και το έξτρα πεντάλεπτο.

Στους 28π. «σταμάτησε» ο 34χρονος γκαρντ, ο οποίος ήταν εκείνος που διαμόρφωσε και το 101-101 στο φινάλε της κανονικής περιόδου, με το Στίβεν Άνταμς να κάνει double double με 10π. και δεκαοκτώ ριμπάουντ και το Σάι Τζίλτζιους-Αλεξάντερ να έχει 22π.

Ο Σπένσερ Ντινουίντι (14π.) είχε διπλή ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στους Νεοϋορκέζους, στην κανονική περίοδο, αλλά αστόχησε αρχικά σε βολή κι εν συνεχεία σε τζαμπ σουτ. Ο Ταουρίν Πρινς με 21π. και οκτώ ριμπάουντ ήταν ό,τι καλύτερο είχαν να επιδείξουν οι γηπεδούχοι.