18.3 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Η Σάσαρι παραμένει στο κυνήγι της Βίρτους

Η Ντιναμό Σάσαρι χρειάστηκε να... ιδρώσει αλλά τελικά πήρε τη νίκη με 84-74 κόντρα στη Βανόλι Κρεμόνα για την 15η αγωνιστική της Lega Basket και παρέμεινε στο κυνήγι της πρωτοπόρου Βίρτους Μπολόνια.

Η Σάσαρι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 6 πόντους στο ημίχρονο της αναμέτρησης (44-38) αλλά το ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο, στο οποίο ηγήθηκε ο Έβανς (25 π.) ήταν αρκετό για να καμφθεί η αντίσταση των φιλοξενούμενων, που στο δεύτερος μέρος τα βρήκαν «σκούρα» απέναντι στην άμυνα των γηπεδούχων.

Με αυτή τη νίκη η Σάσαρι ανέβασε το ρεκόρ της σε 12-3 και συνεχίζει να βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, μόλις μία νίκη πίσω από την πρωτοπόρο Βίρτους Μπολόνια, ενώ η Βανόλι Κρεμόνα έμεινε στην 6η θέση με ρεκόρ 8-7.