17.1 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Η Μπανταλόνα έκανε επίδειξη δύναμης στην έδρα της Μπέτις (vids)

Το ταξίδι στη Σεβίλλη για το εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπέτις στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος αποδείχτηκε θριαμβευτικό για την Μπανταλόνα.

Η «Πένια» χάρη σ' ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο κατόρθωσε να φύγει με μία μεγάλη νίκη από την έδρα των Ανδαλουσιανών.

Το πρώτο μέρος έδειχνε ότι η «μάχη» θα κρατούσε μέχρι το φινάλε, όμως στην τρίτη περίοδο οι Καταλανοί έκαναν ό,τι ήθελαν στο παρκέ και με επιμέρους σκορ 27-9, ξέφυγαν 62-42 και δεν κοίταξαν ποτέ ξανά πίσω.

Η κόρνα της λήξης βρήκε την Μπανταλόνα να πετυχαίνει μία άνετη νίκη με 78-57. Αυτή ήταν η δεύτερη σε ισάριθμα παιχνίδια για το ισπανικό πρωτάθλημα, ενώ η Μπέτις έχασε στην πρεμιέρα της, μια και δεν είχε παίξει άλλον αγώνα έως τώρα.