22.3 C
Τρίτη, 21 Μαΐου, 2024

Η Μπάρτσα απέκλεισε και μαθηματικά την Ούνικς

Η Μπαρτσελόνα νίκησε 70-62 την Ούνικς Καζάν στο «Παλάου Μπλαουγκράνα» κι άφησε τους Ρώσους εκτός συνέχειας και μαθηματικά.

Το συγκρότημα του Γιώργου Μπαρτζώκα με αυτή τη νίκη ανέβηκε στο 10-15 και διατηρεί κάποιες μαθηματικές ελπίδες πρόκρισης. Από την άλλη, αυτή ήταν η όγδοη διαδοχική αποτυχία για το σύνολο του Εβγκένι Πασούτιν.

Τα πάντα κρίθηκαν στην τρίτη περίοδο, με τους Καταλανούς να επικρατούν σε αυτό το κομμάτι του αγώνα με 19-10 και να ξεφεύγουν, χωρίς να κοιτάξουν ποτέ ξανά πίσω.

ΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΕΡΙΑ: Ο Στράτος Περπέρογλου μετά από καιρό επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και βοήθησε τους «μπλαουγκράνα» να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα. Ο έμπειρος φόργουορντ σκόραρε 13 πόντους σε 14 λεπτά συμμετοχής, ενώ μάζεψε τρία ριμπάουντ κι έκλεψε ισάριθμες φορές.

ΜΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ: Το πολύ καλό ποσοστό της Μπαρτσελόνα στα σουτ δύο πόντων ήταν αυτό που έκανε την διαφορά. Η Μπάρτσα σούταρε με ποσοστό 58,1% μέσα από τη γραμμή των 6,75μ., έχοντας συνολικά 18/31 δίποντα.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ.