24.5 C
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Η Εφές το έκανε να φαίνεται εύκολο (vids)

Ένα ημίχρονο κράτησε η αντίσταση της Γαλατασαράι στην Εφές. Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν κυριάρχησε ολοκληρωτικά στο δεύτερο μέρος και έφτασε με άνεση στην επικράτηση με 80-56.

Το 31-35 των δύο πρώτων περιόδων δημιουργούσε την προσδοκία ενός δεύτερο ημιχρόνου με ανάλογο ενδιαφέρον, όμως η πραγματικότητα αποδείχτηκε διαφορετική. Η Εφές άνοιξε την «ψαλίδα» στο τρίτο δεκάλεπτο ξεφεύγοντας με 10 (42-52) και πάτησε το γκάζι στο τέταρτο, στη διάρκεια της οποίας έκανε επιμέρους σκορ 28-14.

Ο Σερτάκ Σανλί ήταν εντυπωσιακός για τους νικητές με 18 πόντους, 8/14 σουτ και εννιά ριμπάουντ ενώ ο Κρούνοσλαβ Σίμον είχε 12 πόντους, πέντε ριμπάουντ και δύο ασίστ. Θετικός για τους νικητές ήταν και ο Κρις Σίνγκλετον με εννιά πόντους, επτά ριμπάουντ και δύο ασίστ.