23.2 C
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Η Ανδόρα προστάτεψε την έδρα της (vids)

Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Liga Endesa η Ανδόρα υποδέχθηκε την Εστουντιάντες και κατάφερε να πραστατέψει την έδρα της, παίρνοντας την νίκη με τελικό σκορ να είναι το 81-73. Οι δύο ομάδες κατά την μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ με τους «φοιτητές» όμως να έχουν τα ηνία του αγώνα μέχρι την ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος, οι οικοδεσπότες πέρασαν μπροστά και κλείδωσαν την υπόδεση νίκης στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Για την Ανδόρα, η οποία πήρε περισσότερες λύσεις από τον πάγκο της, ξεχώρισε ο Παολί Φορνέλς, ο οποίος σημείωσε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 26 λεπτά συμμετοχής. Από την άλλη μεριά, από την Εστουντιάντες διακρίθηκε ο Αβράμοβιτς, ο οποίος πέτυχε 21 πόντους, μαζεύοντας 4 ριμπάουντ και μοιράζοντας 5 ασίστ.

Με αυτή την νίκη της η Ανδόρα ανέβηκε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-6 και η Εστουντιάντες έχει πλέον ρεκόρ 5-10, φιγουράροντας στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.