15.3 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

«Ζωντανοί» στη δεύτερη παράταση οι Καβαλίερς (vids)

Συγκλονιστικό ματς έγινε στην «Little Caesars Arena», με τους Κλίβελαντ Καβαλίερς να κάμπτουν την αντίσταση των Ντιτρόιτ Πίστονς με 129-119 στη δεύτερη παράταση.

Με 2/2 βολές ο Αντρέ Ντράμοντ ισοφάρισε σε 101-101 κι έστειλε το ματς στην παράταση, καθώς στα εναπομείναντα 1.08’ κανένας άλλος παίκτης δεν κατάφερε να σκοράρει. Ούτε στο έξτρα πεντάλεπτο οι δύο αντίπαλοι κατάφεραν να λύσουν τις διαφορές τους. Έληξε με 112-112, ύστερα από εύστοχο λέι απ του Κόλιν Σέξτον, ενώ εν συνεχεία ο Ντέρικ Ρόουζ έκανε λάθος.

Στη δεύτερη παράταση οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» την επικράτηση, με τον Σέξτον να τελειώνει με 32π., τον Ντράμοντ με 23π., δεκαέξι ριμπάουντ και πέντε ασίστ και τον Ντάριους Γκάρλαντ με 21π. και δώδεκα ριμπάουντ, ενώ 22π. με τέσσερα ριμπάουντ είχε ο Τσεντί Οσμάν και 15π. με εννέα ριμπάουντ ο Κέβιν Λοβ.

Ο Τζεράμι Γκραντ με 28π. και δέκα ριμπάουντ και ο Μπλέικ Γκρίφιν με 26π., έξι ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και τρία κλεψίματα ξεχώρισαν για τα «πιστόνια». Ο Ντέλον Ράιτ είχε άλλους 19π. και έξι ριμπάουντ και ο Ρόουζ 13π., αλλά με 4/15 σουτ εντός παιδιάς, μαζί με τέσσερα ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ.