17 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Επίδειξη δύναμης από την Νταρουσάφακα (vids)

Η Νταρουσάφακα δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα στην έδρα της Ορμανσπόρ για την 9η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος και έφτασε άνετα στη νίκη με 80-64.

Οι φιλοξενούμενοι με... μπροστάρηδες τους Σινάν Γκιουλέρ και Μπερκ Ντεμίρ έφτασαν στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα αυτή τη φορά απέναντι στην Ορμανσπόρ, με αποτέλεσμα να ανέβουν στο 4-5 ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-6.

Από την αρχή φάνηκε το πως θα εξελιχθεί ο αγώνας με την Νταρουσάφακα να παίρνει «φωτιά» στην πρώτη περίοδο (26-17) ενώ το πρώτο ημίχρονο το έκλεισε με διψήφια διαφορά (47-36).

Μπορεί να μην πάτησε το... γκάζι στο δεύτερο μέρος και να έκανε διατήρηση δυνάμεων, όμως δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα φτάνοντας τελικά στο τελικό σκορ 80-64. Ο Μπερκ Ντεμίρ ήταν ο πρώτο σκόρερ της αναμέτρησης με 17 πόντους ενώ ακολούθησε ο Σινάν Γκιουλέρ με 16 πόντους και 6 ασίστ.

Από την πλευρά της Ορμανσπόρ ξεχώρισαν οι Κικάνοβιτς και Χόλογουει, οι οποίοι σημείωσαν από 16 πόντους ο καθένας.

Τα δεκάλεπτα: 17-26,36-47,50-63,64-80