18.7 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Επέστρεψε στις νίκες η Φενέρ (pic+vid)

Η Φενέρμπαχτσε μετά από δύο απανωτές ήττες στην «διαβολοβδομάδα» της Euroleague, απέναντι σε Μπασκόνια (86-68) και Ρεάλ (94-74) επέστρεψε στις εγχώριες υποχρεώσεις της και συνάμα στα θετικά αποτελέσματα. Η ομάδα του κόουτς Κοκόσκοφ υποδέχθηκε την Μπαχτσεσεχίρ, η οποία ερχόταν από την πρώτη νίκη στην ιστορία της στο θεσμό του EuroCup εναντίον της Μπανταλόνα (77-87).

Οι φιλοξενούμενοι έμεινα ζωντανοί στην διεκδίκηση του αγώνα μέχρι και τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου. Τότε όμως οι παίκτες της Φενέρ πάτησαν γκάζι και μετέτρεψαν τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα σε σχεδόν  διαδικαστική υπόθεση. Το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν το 70-56. Ο Ντίξον ήταν ο πρωταγωνιστής των νικητών, καθώς σημείωσε 26 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ σε 24 λεπτά συμμετοχής

Η Φενέρ με αυτή την νίκη, παρέμεινε αήττητη (9/9) και εξακολουθεί να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας του τουρκικού πρωταθλήματος. Πλέον, περιμένει στην Τουρκία την Βαλένθια την Παρασκευή 27/11 στις 19:45.