16.7 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Εξέθεσαν τη διοίκηση αλλά νίκησαν για τη Ρόμα (pic)

Τι κι αν ήταν «αόρατη» στην πρώτη περίοδο, επιτρέποντας στην αντίπαλο της να κυριαρχήσει; Η Βίρτους Ρόμα επέστρεψε μέσα από την άμυνα της και τελικά νίκησε την Μπρέσια με 70-64.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με 29-18, όμως η Ρόμα τους κράτησε στους 12, στους 10 και στους 13 πόντους στη δεύτερη, στην τρίτη και στην τέταρτη περίοδο αντίστοιχα, για να φτάσει στην επικράτηση.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, το γεγονός ότι οι παίκτες της Ρόμα άφησαν να κυλήσουν τα πρώτα 24'' του αγώνα χωρίς να εκδηλώσουν επίθεση, προκειμένου να διαμαρτυρηθούν για το ότι δεν πληρώθηκαν ακόμη τον πρώτο μισθό τους!

Κορυφαίος των νικητών ο Ντάριο Χαντ που είχε 14 πόντους και 10 ριμπάουντ ενώ πρώτος σκόρερ τους ήταν ο Λούκα Καμπογκράντε με 19 πόντους με 5/7 τρίποντα.

Για την Μπρέσια ο Ντούσαν Ρίστιτς είχε 14 πόντους και εννιά ριμπάουντ, ενώ ο αειθαλής Ντέιβιντ Μος είχε έξι πόντους και οχτώ ριμπάουντ.