25.2 C
Δευτέρα, 17 Ιουνίου, 2024

«Εικοσάρης», αλλά άστοχος ο Ντόρσεϊ (vid)

Στις λεπτομέρειες έχασαν οι Έρι Μπέιχοκς, με 134-133 στην παράταση από τους Ντέλαγουερ 76ers στην «Erie Insurance Arena», για την G-League.

Ο Τζέρεμι Έβανς (24π., 10 ριμπάουντ, τρεις ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο, δύο λάθη) με καλάθι και φάουλ νόμιζε πως χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους, ανεβάζοντας τη διαφορά στο 127-124 με μόλις 3.2’’ να απομένουν, αλλά ο Κρίστιαν Γουντ (23π.) με τρίποντο έστειλε το ματς σε έξτρα πεντάλεπτο κι εκεί, με κάρφωμα, «σφράγισε» την επικράτηση, ενώ προηγουμένως ο Τάιλερ Ντόρσεϊ είχε ευστοχήσει σε σουτ τριών πόντων για το +1 της ομάδας του (132-133). Ο ομογενής γκαρντ τελείωσε με 20π. με 7/21 σουτ εντός παιδιάς, πέντε ριμπάουντ, ισάριθμες ασίστ, δύο κλεψίματα κι ένα λάθος σε 40’, με τον Τζάιλεν Μόρις να «σταματάει» στους 29π. Άλλους 22π. είχε ο Ντέβιν Ρόμπινσον και 14π. με 11 ριμπάουντ ο Τζέιμς Ουέμπ ΙΙΙ, από πλευράς φιλοξενουμένων.