21.1 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

«Διπλό» παραμονής για Βαρέζε

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο Καντού, η Βαρέζε «απέδρασε» από την έδρα της ομώνυμης ομάδας με 89-85, κάνοντας τεράστιο «βήμα» για την παραμονή της στο πρωτάθλημα Ιταλίας.

Ένα «διπλό» που ίσως σημαίνει πολλά στη «μάχη» της για άμεση εξασφάλιση της σωτηρίας της στο ιταλικό πρωτάθλημα πήρε η Βαρέζε, με 89-85 απέναντι στην Καντού. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους φιλοξενούμενους να έχουν από το πρώτο δεκάλεπτο ένα προβάδισμα (25-33) και να αντέχουν στην προσπάθεια αντεπίθεσης των αντιπάλων τους, ώστε να κερδίσουν αυτό το πολύτιμο αποτέλεσμα, με τον Κάμερον Ουέλς να «καθαρίζει» από τη γραμμή των βολών το ματς, αφού πρώτα είχε αστοχήσει για την Καντού ο Τόμας Τσαρλς σε σουτ τριών πόντων.

Ο Ουέλς ήταν και ο κορυφαίος της Βαρέζε, με 19 πόντους (4/8 δ., 2/4 τρ.), ενώ εντυπωσιακά είναι τα double double των Τάιλερ Κέιν (13 π., 18 ρ.) και Στάνλει Οκόγιε (13 π., 12 ρ.). Οι 18 πόντοι με 6/15 σουτ του Τζέιμι Σμιθ, δεν αρκούσαν στους γηπεδούχους.