22.2 C
Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου, 2024

«Διέλυσε» την Κυπελλούχο Αρμάνι η Καντού! (vids)

Πρόκριση με ανεπανάληπτο για την ίδια θρίαμβο πήρε για τους «4» του Κυπέλλου Ιταλίας η Καντού, κερδίζοντας την Αρμάνι με τον εντυπωσιακό 105-87.

«Πάρτι» χωρίς τελειωμό έκανε η Καντού στο «Nelson Mandela Forum» του Φιρένζε, «συντρίβοντας» με 105-87 την Κυπελλούχο Αρμάνι Μιλάνο και «εκθρονίζοντάς» την. Το... έργο είχε φανεί από το πρώτο δεκάλεπτο, αφού οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στην πρώτη περίοδο με 18-28, για να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό μέχρι το τέλος, αφού οι παίκτες του Σιμόνε Πιανιτζιάνι στάθηκαν πλήρως ανίκανοι να παρακολουθήσουν τον αγώνα αμυντικά.

Ο Τζέιμι Σμιθ, δε, έκανε πράγματα και θαύματα για τους νικητές, με 23 πόντους, 7/8 σουτ, 6/6 βολές και οκτώ ασίστ, με το double double 14 πόντων και 12 ριμπάουντ του Κρίστιαν Μπέινς επίσης να εντυπωσιάζει. Οι 23 πόντοι με 5/8 τρίποντα του Άντριου Γκάουντλακ δεν ήταν αρκετοί για τους Λομβαρδούς.