25 C
Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024

Δεν ξεχνούν στην Ανδόρρα (Vids, Pic)

Ρεάλ Μαδρίτης και ΜόραΜπανκ Ανδόρρα συναντιούνται απόψε στην Ανδόρρα για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου και θα ξανασυναντηθούν στα playoffs. Κοινώς θα βαρεθούν να βλέπονται! Ο αγώνας όμως που φαίνεται πως δεν ξεχνούν οι φίλοι της ομάδας του Θανάσης Αντετοκούνμπο που θα είναι και γηπεδούχος σήμερα, είναι αυτός στο Copa del Rey. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι η ΜόραΜπανκ έφτασε μια ανάσα από τη νίκη και τελικά κρίθηκε στην παράταση με το 99-93 για τη "βασίλισσα". Το πώς έφτασε στην παράταση είναι μια άλλη ιστορία. Οι περισσότεροι είδαν "μπρος πίσω", οι διαιτητές πάλι δεν είδαν κάτι τέτοιο, η Ρεάλ Μαδρίτης από το 80-84 (38'40'') έφτασε στο 86-86 με τον Σέρχιο Γιουλ να σερβίρει στον Άντονι Ράντολφ για την ισοφάριση.

Το στιγμιότυπο αυτό δεν το ξεχνούν λοιπόν τώρα που οι δύο ομάδες θα τα ξαναπούν και το ειδικό μπλουζάκι είναι έτοιμο: Ένα ζευγάρι γυαλιά και "era Campo atrás". Κοινώς "ήταν μπρος πίσω"...