13 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Βίρτους η Μπάγερν

Στο τουρνουά που διεξάγεται στο Μόναχο, η οικοδέσποινα Μπάγερν υποδέχθηκε τη Βίρτους Μπολόνια και κατάφερε να πάρει τη νίκη χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση από την ιταλική ομάδα (90-66). Οι νικητές θα αντιμετωπίσουν στον τελικό του τουρνουά τον Ερυθρό Αστέρα, ενώ η Μπολόνια τον Παναθηναϊκό στον μικρό τελικό

Η Μπάγερν είχε τα ηνία της αναμέτρησης καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και βρισκόταν σταθερά μπροστά στο σκορ με την ανάπαυλα να βρίσκει τη γερμανική ομάδα προηγούμενη με 6 πόντους (43-37).

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης η Μπάγερν ανέβασε στροφές και πήρε διαφορά που έφτασε και τους 14 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο (67-53). Στην τελευταία περίοδο η Μπάγερν δεν κατέβασε ταχύτητα και ανέβασε και άλλο τη διαφορά που έφτασε τους 24 πόντους με το 90-66 να είναι το τελικό σκορ.

Τα δεκάλεπτα: 25-21, 43-37, 67-53, 90-66