20 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Γαλλία-Ελλάδα 72-27: Δεύτερη βαριά ήττα για την Εθνική Νεανίδων (pics)

Τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμους αγώνες πραγματοποίησε η Εθνική Νεανίδων, για τον Γ' Όμιλο του European Challenger U18, που διεξάγεται στα "Δύο Αοράκια" του Ηρακλείου Κρήτης. Η Εθνική ηττήθηκε με από την Γαλλία με σκορ 72-27 και πλέον στρέφει την προσοχή της στην επόμενη αναμέτρηση της κόντρα στη Σλοβακία την Πέμπτη 29/7.

Το παιχνίδι στράβωσε από την αρχή για τα ελληνικά χρώματα, με την Εθνική να κάνει ένα κάκιστο ξεκίνημα δεχόμενη ένα σερί 13-0 από τη Γαλλία. Η Γαλλίδες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, η Εθνική δεν άλλαξε την εικόνα της και η διαφορά ξέφυγε από το πρώτο μόλις δεκάλεπτο στους 21 πόντους (27-6). Η ανάπαυλα βρήκε τη Γαλλία να προηγείται με σκορ 38-12.

Ανάλογο με το πρώτο μέρος ήταν το σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο. Η Γαλλία συνέχισε να αυξάνει το προβάδισμα της και έφτασε εν τέλει το 2/2 στη διοργάνωση με σκορ 72-27