17.8 C
Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Β’ Εθνική (2ος – 8η Αγ.) : Με σεμινάριο άμυνας ο Ηλυσιακός στον Άγιο Δημήτριο

Την τρίτη του νίκη μέσα σε 7 ημέρες πήρε ο Ηλυσιακός, ο οποίος μετά τους ΕΦΑΟΖ και Αιγάλεω, κέρδισε στον Άγιο Δημήτριο τον Κρόνο με 63-48, και έφτασε τις 5 νίκες στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Παναγιώτη Καυκή παρέδωσε μαθήματα άμυνας, με αποκορύφωμα το ότι άφησε 7'30'' λεπτά χωρίς καλάθι τους γηπεδούχους στον τρίτο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι με αυτή την ήττα βλέπουν την μάχη της παραμονής να έχει μεγάλη ανηφόρα.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 48-63
Δεκάλεπτα : 10-13, 24-33, 30-42, 48-63
Διαιτητές : Ουσταμπασίδης-Χριστοδουλάκης-Λεβεντάκος
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαϊτας) : Γκάτζο 2, Νάτσος 7 (1), Ξιούρας 9 (3), Δέδες 12 (2), Παναγής 3 (1), Πιτούλης 5, Βαρσαμούλης 8, Τσάβος 2
Ηλυσιακός (Καυκής) : Ιορδάνογλου 8 (2), Γραμματίκας 3 (1), Φώτσης 10 (1), Μπινιάκου, Καλδής 2, Μπάζιος 2, Βούρτσης 7 (1), Ύμερι 7, Κεφάλας 9 (2), Στασινόπουλος 8, Κοσσάρας, Παπάδης 7 (1)