21.7 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Β’ Εθνική (1ος όμιλος): Πέρασε από το Λίντο το Μαρούσι, στο νοσοκομείο ο Σαρρής! (pic)

Το Μαρούσι πέρασε από το Λίντο με 98-82 επί του Εργοτέλη, στο ματς που ολοκλήρωσε την 27η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής. Ο αγώνας σημαδεύτηκε από την λιποθυμία του Οδυσσέα Σαρρή, παίκτη του γηπεδούχων.

Ο σέντερ των Κρητικών καθόταν στον πάγκο της ομάδας όταν λιποθύμησε. Ο αγώνας διεκόπη 1'33'' πριν την λήξη για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Σαρρή, ο οποίος είχε πυρετό τις προηγούμενες μέρες. Αφού ανέκτησε τις αισθήσεις του, διεκομίσθη στο νοσοκομείο ώστε να γίνουν οι απαραίτητες εξετάσεις.

Πηγή φωτογραφίας: grandsport.gr

Στο αγωνιστικό μέρος, η ομάδα του Κώστα Κεραμιδά ανέβασε στροφές στην δεύτερη περίοδο, με το ημίχρονο να τελειώνει 31-49, και στην συνέχεια διαχειρίστηκε με επιτυχία το προβάδισμα της. Πλέον βρίσκεται τρεις νίκες μακριά από την άνοδο, ενώ ο Εργοτέλης διατηρεί μόνο μαθηματικές ελπίδες για παραμονή.