26.9 C
Τετάρτη, 3 Ιουλίου, 2024

Β’ Εθνική (Νότος) : Συνεχίζει «τρένο» ο Πανερυθραϊκός

Στην έκτη του διαδοχική νίκη έφτασε ο Πανερυθραϊκός, ο οποίος επικράτησε στο εξ' αναβολής παιχνίδι για την 7η αγωνιστική, του Μανδραϊκού με 81-80, σε ένα άκρως δραματικό παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι του Θεόφιλου Μπεκέ είχαν τον πλήρη έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκαν με 38-44, με τους «ερυθρόλευκους» να προσπερνούν για πρώτη φορά με 60-59 λίγο πριν ολοκληρωθεί το τρίτο δεκάλεπτο. Ο Γιαουργόγλου με τρίποντο στο 38' έγραψε το 79-78, για να βάλει μπροστά τους φιλοξενούμενος ο Γκαιτάσοφ στα 43'' με 79-80.

Ο Γιαουρτόγλου με 2/2 βολές, μετά από φάουλ του Καραμπάτσου έγραψε το τελικό 81-80, με τον Πανερυθραϊκό να κρατάει την μπάλα στα τελευταία δευτερόλεπτα, και να παίρνει τη νίκη.