17 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Ανδόρρα και Μπούργος σαν στο σπίτι τους (vids)(vids)

Η ΜόραΜπανκ Ανδόρρα και η Σαν Πάμπλο Μπούργος πανηγύρισαν νίκες εκτός έδρας για τη 12η αγωνιστική της Liga Endesa.

Η ΜόραΜπανκ Ανδόρρα επικράτησε 79-62 της Γκραν Κανάρια, χρησιμοποιώντας ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο που σφραγίστηκε με το επιμέρους 6-25! Ήταν αρκετό για να χτίσει μια διαφορά ασφαλείας μετά το 36-34 του πρώτου ημιχρόνου και να φτάσει στη νίκη. Γέλινεκ (15) και Γιέλο (12) ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τους φιλοξενούμενους που είχαν 46% στα σουτ τριών πόντων με 13/28. Ντίμσα και Φεράρι είχαν 11 και 10 πόντους αντίστοιχα για την Γκραν Κανάρια, ενώ ο Κοστέλο είχε έξι πόντους και έντεκα ριμπάουντ.

H Σαν Πάμπλο Μπούργος πήρε τη δική της νίκη επί της Ομπραντόιρο με 78-63. Ο Άλεξ Ρένφρο με 31 πόντους και 4/4 τρίποντα ήταν ο πρωταγωνιστής για τους νικητές. Κράβιτς και ΜακΦάντεν πρόσθεσαν από 14 πόντους με τον πρώτο να μαζεύει και έντεκα ριμπάουντ. Κοέν (14) και Ενόκ (11) ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τους γηπεδούχους.