24.5 C
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Ακόμα… παίζουν στο Μπρούκλιν (vids)

Συγκλονιστικός αγώνας έγινε στο «Barclays Center», με τους Μέμφις Γκρίζλις να επικρατούν στη δεύτερη παράταση με 131-125 των Μπρούκλιν Νετς.

Ο Τζάρεν Τζάκσον με τρίποντο ισοφάρισε σε 111-111 κι έστειλε την αναμέτρηση στο έξτρα πεντάλεπτο, ούτε εκεί όμως οι δύο αντίπαλοι κατάφεραν να λύσουν τις διαφορές τους. Ο Μάικ Κόνλεϊ ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το 117-117, με τον αγώνα να κρίνεται στη δεύτερη παράταση, με τις «αρκούδες» να κρατούν τους Νεοϋορκέζους χωρίς πόντο στα τελευταία 2.49’ και να παίρνουν τη νίκη.

Ο 19χρονος φόργουορντ/σέντερ «σταμάτησε» στους 36π., έχοντας επίσης οκτώ ριμπάουντ, double double έκαναν ο Κόνλεϊ με 37π. και δέκα ασίστ και ο Μαρκ Γκασόλ με 15π. και ισάριθμα ριμπάουντ, ενώ 13π. είχε ο Γκάρετ Τεμπλ και 11π. ο Τζαμάικαλ Γκριν.

Ο Ντε Μαρ Κάρολ με 21π. και δώδεκα ριμπάουντ, ο Ντι Άντζελο Ράσελ με 26π., οκτώ ασίστ, αλλά και ισάριθμα λάθη, ο Τζάρετ Άλεν με 15π. και δώδεκα ριμπάουντ και οι Ρόντι Χόλις-Τζέφερσον και Σπένσερ Ντινουίντι, από 15π. έκαστος, δεν μπόρεσαν να αποτρέψουν την ήττα των γηπεδούχων, πέμπτη διαδοχική.