20.7 C
Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Ακούραστο διπλό για την Νταρουσάφακα (vids)

Η Νταρουσάφακα επανήλθε στα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα και μετά την ήττα πριν λίγες ημέρες από την Μπεσίκτας επικράτησε εκτός έδρας της Μπελεντίγιε με 78-54 για την 11η αγωνστική.

Οι φιλοξενούμενοι δεν συνάντησαν καμία δυσκολία σε κανένα σημείο του αγώνα, καθώς ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο είχαν φτιάξει μία διψήφια διαφορά (24-12). Η συνέχεια ήταν ίδια μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (61-48).

Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τους γηπεδούχους να τα παρατάνε και να σημειώνουν μόλις 6 πόντους. Πλέον η Νταρουσάφακα ανέβηκε στο 5-6 ενώ η Μπελεντίγιε έπεσε στο 3-7.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Γκραντ Τζέρετ σημειώνοντας 17 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ από πίσω ακολούθησε και ο Άντριους με 13 πόντους. Από την πλευρά των γηπεδούχων έκανε ότι μπορούσε ο Έλγκιν Κουκ πετυχαίνοντας double double με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 12-24,29-45,48-61,54-78