19.2 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

«Ακέφαλος» πρωταθλητής ο Παπάδος Γέρας (pics)

Ο Παπάδος Γέρας κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στην Α’ Κατηγορία της Τ.Ε. ΕΟΚ Λέσβου και παράλληλα εξασφάλισε τη συμμετοχή του στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Παραιτήθηκε ο προπονητής τoυ.

Οι παίκτες του Στρατή Αλμπάνη κέρδισαν τον Αίολο Μυτιλήνης με 68-57 στο κλειστό της Νεάπολης και κάνοντας το 2-0 στην τελική σειρά κατέκτησαν τον τίτλο. Τα αδέρφια Ζεστοί ήταν και πάλι πρωταγωνιστές, με το Γιάννη να αναδεικνύεται πρώτος σκόρερ με 20π. και το Γρηγόρη να έχει άλλους 17π.

Αμέσως μετά το παιχνίδι απονεμήθηκαν τα μετάλλια στις δύο ομάδες για την παρουσία τους στον τελικό και στη συνέχεια οι αρχηγοί των νικητών, Νίκος Σταμούλης και Γιάννης Μπουρούς, σήκωσαν το τρόπαιο του πρωταθλητή μαζί με τους συμπαίκτες τους, τα μέλη του προπονητικού επιτελείου και τον πρόεδρο, Βασίλη Ανδριώτη. Όπως ενημερώνει το sportlesvos.gr, την παραίτησή του υπέβαλε ο Στρατής Αλμπάνης, κάτι που είχε προαποφασίσει, αν και δεν επεξηγούνται ξεκάθαροι οι λόγοι.

Διαιτητές: Ροδίτης Κ., Μυλωνάς.
Δεκάλεπτα: 23-17, 14-26, 8-14, 12-11.
Αίολος Μυτιλήνης (Γιαννίκος): Καραχάλιας 18 (2), Κουτσούμπας 7 (1), Συνοδινός 12 (1), Αναγνώστου 2, Κουλουμπής 9, Μισαηλίδης 2, Γιαννίκος 3 (1), Αφεντούλης 4, Δουκάκης, Καμινάρης, Γεωργαντάς.
Παπάδος Γέρας (Αλμπάνης): Μπουρούς 6, Ζεστός Ι. 20 (1), Ζεστός Γ. 17, Τσαπώνης 2, Σταμούλης 4, Γκορόγιας 7 (1), Ζενελάι 10 (1), Παπαθανασίου 2.