26 C
Τετάρτη, 2 Οκτωβρίου, 2024

Έτσι «έσπασε» το αήττητο του Κρόνου ο Αργοναύτης (vid)

Ο Αργοναύτης Ραφήνας πανηγύρισε τη νίκη στον Άγιο Δημήτριο (66-62) και έπιασε με αβαντάζ τον Κρόνο στην κορυφή του πρωταθλήματος. Η αναμέτρηση δεν ήταν για καρδιακούς, μιας και τα κύλησε σε ντέρμπι, με το τελευταίο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες να πηγαίνουν χέρι με χέρι καθ’ ολη τη διάρκεια του.

Στα τελευταία 43’’ με το σκορ να είναι 62-62, ο Κρόνος έχασε την επίθεση, ο Γιώργος Τύρλας πήρε πάνω του την επίθεση, έφτασε μέχρι το καλάθι και ευστόχησε για το 62-64. Οι γηπεδούχοι πέταξαν στα… σκουπίδια ακόμα τρεις σουτ που κατάφεραν να βγάλουν. Οι φιλοξενούμενοι στα 3’’ κέρδισαν βολές και με 2/2 διαμορφώσαν το τελικό 66-62 αποτέλεσμα.

Στο video που ακολουθεί μπορείτε να δείτε πως ακριβώς κύλισε η τελευταία περίοδος στο παιχνίδι: