18.5 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Έμεινε στο παιχνίδι η Λιμόζ (vids)

H Λιμόζ έβγαλε αντίδραση, επέστρεψε από το -17 και πήρε τη νίκη από την Μονακό για να μείνει στο παιχνίδι των play offs του γαλλικού πρωταθλήματος κάνοντας το 2-1 με το τελικό 76-71. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν και πάλι μεθαύριο (8/6) στο Μπομπλάν.

Η Μονακό έφτασε στη Λιμόζ με το 2-0 στις αποσκευές της και αυτό που ήθελε ήταν να τελειώσει τη σειρά των ημιτελικών με «σκούπα». Και κάποια στιγμή έδειξε πως θα τα καταφέρει. Έφτασε γρήγορα στο 9-19, λίγο αργότερα στο +15 (27-42) και λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο στο +17 (32-49). Οι γηπεδούχοι αντέδρασε στο δεύτερο μισό του αγώνα, μειώνοντας στους δύο πόντους (54-56, 27’) και πλησίασαν ένα βήμα πιο κοντά με 2/2 βολές από τον Μπουτέιγ (60-61, 30'). Τρία λεπτά μετά την έναρξη της τέταρτης περιόδου ο Χάουαρντ ήταν αυτός που από τα 6μ75 έδωσε το προβάδισμα στη Λιμόζ (63-61). Οι δυο αυτοί παίκτες έδρασαν ξανά για το 68-61 (34'45'')