25.6 C
Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Έμεινε αήττητη με Μπομπουά η Εφές (vid)

Στο 16-0 στην Τούρκικη λίγκα έφτασε η Εφές Αναντολού, η οποία χρειάστηκε ένα καλάθι στον φινάλε του Ροντρίγκ Μπομπουά για να κερδίσει εκτός έδρας την εξαιρετική Τούρκ Τέλεκομ με 86-84.

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν βρέθηκε πίσω με 46-38 στο πρώτο ημίχρονο, και κατάφερε για πρώτη φορά να προσπεράσει στο σκορ με 68-67 με βολές του Μίσιτς στο 33', ενώ έφτασε και στο +6 (84-78) με γκολ φάουλ του Ντάνστον στα 54''. Οι γηπεδούχοι με τρίποντο του Ντέκερ και 3/3 βολές του Μπάλντγουιν ισοφάρισαν σε 84-84 στα 4'', για να κρίνει το νικητή ο Μπομπουά, ο οποίος με 19 πόντους (5/5 διπ., 1/6 τριπ.) ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του.

Ο Μίσιτς είχε 16 πόντους (5/10 διπ., 6 ασίστ), ενώ 13 πόντους πρόσθεσε ο Ντάνστον (4/8 διπ., 7 ριμπ.), σε μια αναμέτρηση o Λάρκιν αγωνίστηκε για 3 λεπτά έχοντας 1 πόντο. Για τους γηπεδούχους του Μπουράκ Γκορέν ο Ουίλτζερ είχε 23 πόντους (5/8 διπ., 2/5 τριπ., 10 ριμπ., 5 ασίστ), με τον Τζόνσον να προσθέτει 20 πόντους (6/16 διπ., 5 ριμπ., 7 ασίστ).