17.3 C
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Έγκλημα του Κομπς και… τιμωρία από τον Ουάιτχεντ (vid)

Ο Τζάστιν Κομπς έχασε την ευκαιρία να δώσει την νίκη στην Μπουντούτσνοστ και ο Αϊζέια Ουάιτχεντ, με το τρίποντό του στην παράταση, τη «σκότωσε», για να πάρει μια σπουδαία νίκη στο δρόμο για την πρόκριση η Μόρναρ Μπαρ.

Η Μόρναρ πέτυχε μια μεγάλη νίκη στην προσπάθεια της να περάσει στη δεύτερη φάση για το Eurocup με 85-82 έναντι της Μπουντούτσνοστ, σε ένα ματς που ήταν στα χέρια των φιλοξενούμενων, αλλά... τους γλίστρησε από τα χέρια. Με το τρίποντο του Αϊζέα Ουάιτχεντ στην παράταση, το 3-2 σε νίκες είναι γεγονός, με τον «εμφύλιο» των Μαυροβουνίων να καταλήγει υπέρ της ομάδας του Μπαρ.

Ο Τζάστιν Κομπς είχε την ευκαιρία, κερδίζοντας βολές και με το σκορ στο 76-75, αστόχησε στη μία εκ των δύο και έδωσε, έτσι, το «φιλί ζωής» που έψαχνε ο αντίπαλος. Ο Ουάιτχεντ το εκμεταλλεύτηκε και, μετά από πάσα του Τζέικομπ Πούλεν, που αποτελούσε τον πρωταγωνιστή της Μόρναρ και αποφάσισε τελικά να μην πάρει το σουτ, δικαίωσε την απόφαση και με τη «βόμβα» του κράτησε την ομάδα του σε θέση ισχύος.