22.8 C
Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου, 2024

Το flopping που δίχασε στη Νέα Σμύρνη (vid)

Πολλές συζητήσεις προκάλεσε το περιβόητο flopping που έδωσαν οι διαιτητές στο παιχνίδι του Ίκαρου Νέας Σμύρνης με το Κορωπί για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής.

Συγκεκριμένα, και με 15'' να απομένουν για το τέλος και της παράτασης, και το σκορ στο 69-70, η προσπάθεια για άμυνα του Σπυρόπουλου πάνω στον Μαλτέσιο τιμωρήθηκε με flopping, ξεσηκώνοντας θύελλα διαμαρτυριών από τους γηπεδούχους, με τον Αλέξη Παπαδάτο να τιμωρείται και με τεχνική ποινή, και να εκφράζει την δυσαρέσκεια του με προσωπική ανάρτηση στην σελίδα που διατηρεί.

Στο αντίποδα, το Κορωπί έδωσε στην δημοσιότητα 27 φάσεις, με την τελευταία στο video να είναι η ίδια περίπτωση, για flopping που δόθηκε πάνω στον Γκοντόπουλο σε προσπάθεια του Βούζα στο τελευταίο λεπτό της κανονικής περιόδου.