19.8 C
Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου, 2024

Στην παράταση οι Σπερς, άνετα οι μισοί Ράπτορς (vids)

Τη βοήθεια της παράτασης χρειάστηκαν οι Σαν Αντόνιο Σπερς για να κερδίσουν με 117-113 τους Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς στο «AT&T Center».

Ο Γκλεν Ρόμπινσον (25π.) ήταν εκείνος που ισοφάρισε σε 100-100 και έστειλε την αναμέτρηση στο έξτρα πεντάλεπτο, αφού ο Λα Μάρκους Όλντριτζ αστόχησε στη συνέχεια σε μακρινό σουτ. Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» τη νίκη στην παράταση, με τον Ντε Μαρ Ντε Ροζάν να τελειώνει με 24π., τον Όλντριτζ με 17π. και δώδεκα ριμπάουντ και τον Πάτι Μιλς με 18π. Ο Άλεκ Μπερκς με 28π., ο Ντέιμιον Λι με 20π. και ο «διπλός» Ντρέιμοντ Γκριν με 10π. και ισάριθμα ριμπάουντ, συν εννέα ασίστ, δεν κατάφεραν να αποτρέψουν τη δεύτερη διαδοχική ήττα των «πολεμιστών».

Οι Τορόντο Ράπτορς, από την πλευρά τους, επιβλήθηκαν με 117-97 των Κλίβελαντ Καβαλίερς στη «Scotiabank Arena» κι ας μην είχαν και πάλι στη διάθεσή τους τον Πασκάλ Σιάκαμ, το Μαρκ Γκασόλ και το Νόρμαν Πάουελ. Ο Κάιλ Λόουρι με 24π. και οκτώ ασίστ, ο Σερτζ Ιμπάκα με 20π. και δέκα ριμπάουντ και ο Τέρενς Ντέιβις με 19π. ξεχώρισαν για τους «πτερόσαυρους». Ο Κόλιν Σέξτον με 22π., ο Τριστάν Τόμπσον με 14π. και έντεκα ριμπάουντ και ο Κέβιν Λοβ με 10π. και έντεκα ασίστ ήταν ό,τι καλύτερο είχαν να επιδείξουν οι φιλοξενούμενοι.