21.9 C
Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου, 2024

Πατατράκ στο Φίνιξ (vid)

Στο ΝΒΑ όλα είναι πιθανά. Ακόμα και ο τελευταίος να κερδίσει τον πρώτο. Κάπως έτσι την... πάτησαν οι Μπακς. Πήγαν στο Φίνιξ με τον αέρα του πρωτοπόρου και φαβορί, στο ημίχρονο νικούσαν με διαφορά 16 πόντων, οπότε... όλα καλά, όμως στο τέλος έχασαν! Οι Σανς με κορυφαίους τους Κέλι Ουμπρ, που είχε 27 πόντους και 13 ριμπάουντ, Ντέβιν Μπούκερ, που είχε 22 πόντους και ΝτεΑντρέ Έιτον, που τελείωσε τον αγώνα με 19 πόντους και 12 ριμπάουντ, νίκησαν με 114-105 και υποχρέωσαν τους Μπακς στη δεύτερη σερί ήττα τους για πρώτη φορά φέτος.

Και να πεις ότι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήταν καλός... Δεν ήταν βέβαια σούπερ, όπως μας έχει συνηθίσεις, όμως πρόσφερε 21 πόντους, 13 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Καλός απολογισμός, αλλά όχι αρκετός για να χάσουν οι τελευταίοι, όπως αποδείχθηκε. Με τους Μπακς έκανε το ντεμπούτο του και ο Πάου Γκασόλ, ο οποίος όμως δεν έπαιξε πολύ. Μόλις πέντε λεπτά, ίσα ίσα για να πάρει την κρυάδα.