14.6 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Νίκη στην παράταση για Καλογερία

Το Νόρφολκ Στέιτ κέρδισε ξανά το Ντέλαγουερ Στέιτ, με 83-79, αλλά αυτήν τη φορά χρειάστηκε τη βοήθεια της παράτασης.

Οι «Σπαρτιάτες» σημείωσαν την τέταρτη διαδοχική νίκη τους και δεύτερη διαδοχική απέναντι στις «σφήκες», στο «Memorial Hall» του Ντόβερ, αναγκάζοντας τους γηπεδούχους στην ένατη ήττα τους σε ισάριθμα ματς φέτος στο NCAA. Ο Στράτος Καλογερίας ξεκίνησε βασικός και σε 9’ είχε 2π. με 1/1 δίποντα, ένα ριμπάουντ κι ένα λάθος.

Ο Τζο Μπράιαντ αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ και ο Ντεβάντε Κάρτερ έκανε double double με 14π. και δώδεκα ριμπάουντ, ενώ ήταν εκείνος που με 2/2 βολές διαμόρφωσε το 69-69 της κανονικής περιόδου, 40’’ πριν από τη λήξη. Οι γηπεδούχοι έχασαν δύο σουτ στη συνέχεια κι έμειναν στο έξτρα πεντάλεπτο για τρία λεπτά χωρίς καλάθι. Ο Πίνκι Ουίλι με 29π. και έξι ριμπάουντ ξεχώρισε για τους ηττημένους.