28.9 C
Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου, 2024

Μία ακόμη ήττα για την Μακάμπι (pics)

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ γνώρισε μία ακόμη ήττα εντός συνόρων. Αυτή τη φορά από την Χάπολ Χολόν εκτός έδρας στην παράταση. Η Χολόν με αυτή της τη νίκη βρίσκεται πια στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 16-4, αφήνοντας στη δεύτερη θέση την ομάδα του Νέβεν Σπάχια με 15-5. Μακάμπι Ασντόντ (11-9) και Χάποελ Ιερουσαλήμ (11-8) ακολουθούν από απόσταση.

Η Μακάμπι ξεκίνησε καλύτερα, επέστρεψε μετά από ένα κακό δεύτερο δεκάλεπτο (26-17), για να οδηγηθεί τελικά ο αγώνας στο έξτρα πεντάλεπτο όπου οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με το τελικό 86-81. Ο Τερέλ Του Χόλογουεϊ (28π) και ο Γκλεν Ράις Τζούνιορ (23π) ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τους νικητές με τον πρώτο να προσθέτει και 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ και τον δεύτερο να φτάνει σε ένα εντυπωσιακό νταμπλ νταμπλ μετρώντας και 14 ριμπάουντ.

Ο Νόρις Κόουλ με 23 πόντους, ο Τζον Ντιμπαρτολομέο με 16 και ο ΝτεΑντρε Κέιν με 14 (και 10 ριμπάουντ) ήταν ο πρώτοι σκόρερ για την Μακάμπι Τελ Αβίβ με τους Τόμας και Τζάκσον να προσθέτουν από 10.