29.8 C
Athens
Τρίτη, 16 Ιουλίου, 2024

Κύπελλο Γυναικών – 2η αγωνιστική Α’ φάσης

Η Ηλιούπολη και οι Πάνθηρες Καβάλας είναι χρονικά οι δύο πρώτες ομάδες που πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου γυναικών από τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής της Α' φάσης, που διεξάγεται την Κυριακή.

Η Ηλιούπολη νίκησε την Αγία Παρασκευή με 70-66 για τον 1ο όμιλο. Εκτός έδρας νίκη με 73-64 πέτυχε ο Φοίνικας Πειραιά απέναντι στον Αθηναϊκό, ενώ  η τελευταία ομάδα που συνεχίζει από τον πρώτο όμιλο είναι ο Πρωτάς Βούλας, που επικράτησε με το εμφατικό 88-55 του Άρις Καλαμάτας. 

Σε ότι αφορά στον 2ο Όμιλο, πέρα από τους Πάνθηρες Καβάλας στο Κύπελλο θα συνεχίσουν και η Ολύμπια Λάρισας, η οποία πήρε το ντέρμπι με τον Ηρακλή (66-64), αλλά και ο Άρης που πέρασε έυκολα από το Πανόραμα (81-56)

1ος Ομιλος

Ηλιούπολη-Αγ. Παρασκευή 70-66
Αθηναϊκός-Φοίνικας Πειραιά 64-73
Άρις Καλαμάτας-Πρωτέας Βούλας 55-88

Ηλιούπολη-Αγ. Παρασκευή 70-66
Διαιτητές: Τεφτίκης Στ.-Κούλης Χαρ.
Δεκάλεπτα: 18-23, 38-31, 51-48, 70-66
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης): Δαμουλάκη 9(1), Νάτσκου 2, Θεοδώρου 2, Πρίφτη 17, Νικολαϊδου, Μπουντούρη19(2), Κορρέ 11(1), Τριανταφύλλου 4, Διαμαντοπούλου 6(1), Αλεξία.
Αγία Παρασκευή (Τασσιόπουλος): Κάσδαγλη, Στούπα 20(1), Κοντογιάννη 11, Ακρίβου 14, Ευαγγελάτου 11(3), Γκάνια, Ζαχαράκη 1, Σακουλάκη 9(1).

Αθηναϊκός-Φοίνικας Πειραιά 64-73
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 18-26, 29-40, 48-53, 64-73
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος):  Κάραλη 15(1), Σκαρλή, Τσιμπίδη 8(2), Κουτσιρίμπα 2, Γερόντη 2, Τσέμη 2, Καλομιτσίνη 24(2), Πετράκη 6, Τραγουστή 4, Μπέκιου 1. 
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης): Μαγγίνα 13, Οικονόμου, Ευμορφοπούλου 12(1), Βράκα 14, Στεφάτου 8, Καψοκόλη 14, Οικονομοπούλου, Ιωαννίδου 12.

Αρις Καλαμάτας – Πρωτέας Βούλας 55-88
Διαιτητές:  Μαρινάκης-Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 14-34, 27-60, 40-71, 55-88
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου 7(2), Κουτέλα 15, Παρθένη 8, Αντωνοπούλου, Αρβανίτη, Γκατζώλη 2, Λαγού 4, Χονδρουδάκη 2, Σούτα 3, Κουτράκου, Γιαννοπούλου 3(1), Παπαδημητρίου 11(1).
Πρωτέας Βούλας (Μίχα): Χατζηβασιλείου 5, Ξενιτοπούλου 9, Σιμιτσιδέλλη, Κουζούκα, Γκουζέλου 2, Σακελλαρίου 5, Γρηγοροπούλου 10, Χατζηγιακουμή 18(5), Αναστασοπούλου Μ. 10, Αναστασοπούλου Χ. 15(1), Οικονομάκη 11, Φρέρη 3(1).  

2ος Ομιλος

Πάνθηρες Καβάλας -Νίκη Βόλου 44-35
Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-Ηρακλής 66-64
Πανόραμα-Άρης 56-81

Ο Πάνθηρες Καβάλας νίκησαν τη Νίκη Βόλου με 44-35 για τον 2ο όμιλο.

Πάνθηρες Καβάλας-Νίκη Βόλου 44-35
Διαιτητές: Κωνής-Κωνσταντινέλλης
Δεκάλεπτα: 18-13, 29-17, 39-27, 44-35
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Κουρτίδου 1, Ζέικο, Γιαχολλάρι 8(2), Γαϊτάνη 16(2), Γιαντσιώρη 6, Δημητρακούδη, Κουβαλακίδου 4, Αρσένογλου, Μαραγκού 9.
Νίκη Βόλου(Γαλανάκης): Κωστούλα 5(1), Παρασχάκη 2, Αγαγιώτη 2, Αλεξίου 4, Κοπάνου 7, Αρτεμισίου 4, Κατσιοπούλου, Τότση Α. 3(1), Δεληγιάννη 8.

Ολύμπια Λάρισας-Ηρακλής 66-64
Διαιτητές: Μπουγλος Π.-Μπουγλος Ιωάν.
Δεκάλεπτα: 18-11, 40-29, 52-45, 66-64
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 12, Κλεισιάρη, Καλακώνα Μ., Καρτσαμάρη 10(1), Λιάσκου 3, Μιχαηλίδου 5(1), Πατούνη 11(3), Κουτσουνούρη 18(1). 
Ηρακλής (Ατακτίδης): Ταντουρόφσκα 15(3), Πετρίδου 4, Σουλτάνη 18(1), Γιαννουσίου 4, Ουζούνη 3(1), Παπαροϊδάμη 5(1), Παπά, Δεληγιάννη 11(2), Τζίκου 4.


ΑΣ Πανόραμα-Άρης 56-81
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 16-27, 29-49, 41-67, 56-81
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 2, Νάκη, Ριτζαλέου 2, Καλογρίδου 12, Νικολαϊδου, Καννέλογλου 2, Σιακαβάρα 2, Κοκκίνου 7, Δαιμονάκου 11, Βασλαματζή 9, Γενναίου 4, Ψαρέλη-Νικολή 5(1). 
Άρης (Συρόπουλος): Στεργάκη 5, Κυρπιζλίδου 9, Νάστου 8(1), Μαρίνη 17(1), Εφραιμίδου 2, Τσαμπούρη 12(3), Παπαϊωάννου 2, Βλάχου 4, Δροσούνη 7, Κουλιού Δ., Κασαπίδη, Καρακούλα 15.

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική (Κυριακή 4/10)

1ος Ομιλος
ΓΣ Ηλιούπολής - Φοίνικας Πειραιά 

2ος Ομιλος 
Ολύμπια Λάρισας - Αρης Θεσσαλονίκης



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ