22.8 C
Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου, 2024

Ιστορικός διασυρμός της Μπέτις από την Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα «σκόρπισε» την Μπέτις με 121-56 στο «Παλάου Μπλαουγκράνα» καταγράφοντας τη μεγαλύτερη διαφορά νίκης σ' έναν αγώνα, στην ιστορία του ισπανικού πρωταθλήματος.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους και ήταν μπροστά με 33-8!

Ωστόσο δεν άφησαν σε κανένα σημείο του αγώνα το πόδι από το γκάζι και κάπως έτσι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ που αποτελεί και μεγάλο ρεκόρ.

Οι Καταλανοί εκτέλεσαν εντυπωσιακά από το τρίποντο με 17/31, ενώ ο Άνταμ Χάνγκα σκόραρε 15 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας νίκησαν οι γηπεδούχοι εκτός από τη Μάλαγα που άλωσε στην παράταση την έδρα της Ομπραντόριο και της Χιπουσκόα που πέρασε από το γήπεδο της Τενερίφης.