25.4 C
Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024

Ισοφάρισε με Ζήση η Μπάμπεργκ, «ζωντανή» και η Ουλμ (vids)

Η Μπάμπεργκ παρουσιάστηκε σοβαρή στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς με τη Βόννη και πήρε εύκολο «διπλό» με 87-71.

Πλέον, οι πρωταθλητές Γερμανίας έχουν τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στα ημιτελικά των πλέι οφ, καθώς το τρίτο παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδό τους, με τη σειρά να κρίνεται στις τρεις νίκες

Ο Νίκος Ζήσης επέστρεψε στη δράση και είχε πολύ καλή απόδοση με εννιά πόντους (2/5 δ., 1/2 τρ., 2/2 β.), πέντε ασίστ, δύο ριμπάουντ και δύο κλεψίματα σε 19 λεπτά συμμετοχής.

Το δεύτερο παιχνίδι της ημέρας συνδυάστηκε επίσης από νίκη της φιλοξενούμενης ομάδας. Η Ουλμ κατάφερε να πάρει πίσω το πλεονέκτημα έδρας νικώντας την Λούντβιγκσμπουργκ στο γήπεδο της τελευταίας με 82-76.

Ο Κρις Μπαμπ με 21 πόντους ήταν ο άνθρωπος του αγώνα για την ομάδα που τερμάτισε πρώτη στην κανονική περίοδο.