27.3 C
Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου, 2024

Διπλό με ανατροπή η Μπάρτσα απέναντι σε Μούρθια και Λαρεντζάκη (vids)

Η Μπαρτσελόνα ζορίστηκε στην έδρα της Μούρθια αλλά τελικά ανέτρεψε την κατάσταση στο δεύτερο μέρος και νίκησε 87-83. Πολύ καλή εμφάνιση από τον Λαρεντζάκη, δεν έπαιξε ο Σάκοτα.

Οι Καταλανοί συνάντησαν σθεναρή αντίσταση από τους γηπεδούχους και βρέθηκαν να χάνουν 41-32 στο ημίχρονο, αλλά στο τρίτο και το τέταρτο δεκάλεπτο κυριάρχησαν και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα, φτάνοντας τις τέσσερις διαδοχικές νίκες κι ανεβαίνοντας στο 8-2, έπειτα από δέκα αγωνιστικές. Η Μούρθια με ρεκόρ 4-6 βρίσκεται στο δεύτερο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα.

Πρώτος σκόρερ και κορυφαίος της Μπάρτσα ήταν ο Νίκολα Μίροτιτς ο οποίος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 20 πόντους και 11 ριμπάουντ. Πιο παραγωγικός παίκτης του αγώνα πάντως ήταν ο Τζάρελ Έντι με 24 πόντους, ενώ ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης πρόσφερε 15 πόντους και 4 ασίστ, σε περίπου 22 λεπτά συμμετοχής, έχοντας όμως μόλις 1/8 τρίποντα. Εκτός λόγω τραυματισμού έμεινε για μία ακόμα αναμέτρηση ο Ντούσαν Σάκοτα.