ΕΣΚΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ

Β’ ΕΣΚΑ (2η Αγ) : Διπλασίασαν Πανελλήνιος, Χολαργός, Εξάρχεια, διπλό για Άρη στον Βύρωνα


Ολοκληρώθηκε και η δεύτερη αγωνιστική στους τρεις ομίλους της Β’ ΕΣΚΑ, με ένα παιχνίδια, και αυτό στον τρίτο όμιλο να αναβάλλεται.

Αγωνιστική των γηπεδούχων στον πρώτο όμιλο, με τους πέντε γηπεδούχους να κερδίζουν, αλλά τρεις να παραμένουν αήττητοι. Ο Πανελλήνιος νίκησε στην Κυψέλη το μαχητικό Λαγονήσι με 52-42, ενώ επίδειξη δύναμης έκανε ο Χολαργός με αντίπαλο τον Μελάς (91-44). Στο 2/2 έφτασαν και τα Γλυκά Νέρα, επικρατώντας του Τυφώνα με 73-54.

Σπουδαίο παιχνίδι έλαβε τόπο στο κλειστό της Εργάνης, με τον Άρη Πετρούπολης να κάνει ποδαρικό με νίκη, επικρατώντας της Δόξας Βύρωνα στην παράταση με 74-64. Πρώτη νίκη και για το Οίον που νίκησε άνετα στον Άγιο Στέφανο τον Κούρο Αναβύσσου με 85-60.

Προσωπικότητα έδειξε στο Γουδή η Υπεροχή Εξαρχείων, η οποία έφτασε στο 2/2 κερδίζοντας τον Ζευς Ερυθρού με 62-56, ενώ αήττητος έμεινε και ο Θεμιστοκλής που πήρε το ντέρμπι στο Αιγάλεω με 64-63 επί του δυνατού Προμηθέα Χαλανδρίου.

Β’ ΕΣΚΑ
1ος Όμιλος
2η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :  

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 78-57
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ – ΛΑΓΟΝΗΣΙ 52-42
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 69-68
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΤΥΦΩΝ 73-54
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – Μ. Ε. Λ. Α. Σ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 91-44

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :

1.Χολαργός 2 (4-0)
2.Πανελλήνιος 2 (4-0)
3.Γλυκά Νερά 2 (4-0)
4.ΟΦΗ Ηρακλείου 3 (1-1)
5.Λαγονήσι 3 (1-1)
6.Παλατιανή 3 (1-1)
7.Θρακομακεδόνες 3 (1-1)
8.Ολυμπιάδα Παπάγου 2 (0-2)
9.Τυφώνας 2 (0-2)
10.Μελάς 2 (0-2)

Β’ ΕΣΚΑ

2ος Όμιλος
2η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :  

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΚΑΡΕΑ 95-83
ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  67-74 (58-58 καν. διάρκεια)
Σ. Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ – ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 73-75
ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 85-60
Ρεπό ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :

1.Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (1-1)
2.Οίον Αγίου Στεφάνου 3 (1-1)
3.Δόξα Βύρωνα 3 (1-1)
4.Καρέας 3 (1-1)
5.Χαραυγιακός 3 (1-1)
6.Κούρος Αναβύσσου 3 (1-1)
7.Άρης Πετρούπολης * 2 (1-0)
8.Άμιλλα Περιστερίου * 2 (1-0)
9.Άνοιξη 2 (0-2)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Β’ ΕΣΚΑ

3ος Όμιλος
2η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :  

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 64-63
ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΝΈΑ ΜΑΚΡΗ 78-47
ΑΧΑΡΝΗΣ – ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 77-71
ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ – ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 56-62
ΤΟΎΦΑ ΧΑΛΑΝΔΡΊΟΥ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ (Αναβολή)

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :

1.Υπεροχή Εξαρχείων 4 (2-0)
2.Θεμιστοκλής Αιγάλεω 4 (2-0)
3.Λυκόβρυση 3 (1-1)
4.Αχαρνής 3 (1-1)
5.Νέα Μάκρη 3 (1-1)
6.Προμηθέας Χαλανδρίου 3 (1-1)
7.Ζευς Ερυθρού 3 (1-1)
8.ΓΑΟΚ 2 (0-2)
9.Βριλησσιακός * 1 (0-1)
10.ΦΟ Τούφας * (0-1)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο