20.9 C

Βόλτα στο Βελιγράδι η ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ έκανε επίδειξη ισχύος στο Βελιγράδι και... παρέσυρε τον Ερυθρό Αστέρα με 85-59 σε ένα ματς που δεν αντέχει την παραμικρή κριτική.

Οι Ρώσοι είχαν ξεπεράσει το νταμπλ σκορ στο δεκάλεπο, που ήταν 22-10 υπέρ τους, στο ημίχρονο ήταν στο 44-27 και στο δεύτερο άφησαν σταδιακά το πόδι από το γκάζι αφού έχουν και δεύτερη υποχρέωση στην δύσκολη αυτή εβδομάδα και μάλιστα μεγάλο ντέρμπι υποδεχόμενοι τη Φενερμπαχτσέ.

ΘΩΡΗΚΤΟ: Ο Κάιλ Χάινς ήταν σε κέφια και η συνολική του παρουσία, με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 2 ασίστ σε 16 λεπτά συμμετοχής ήταν πληθωρική.

ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ: Οι Σέρβοι παραδοσιακά ποντάρουν στο σουτ, απέναντι σε τόσο ανώτερο αντίπαλο δεδομένα θα το έκαναν, όμως, με 3/23 τρίποντα λογικά αρκέστηκαν στο να βλέπουν την ΤΣΣΚΑ να... περνάει από πάνω τους.