Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΟΚ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Α2 Γυναικών: Αυτά έγιναν σε 1ο και 2ο όμιλο


Αρχισε σήμερα το διευρυμένο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών, με τέσσερις ομίλους φέτος λόγω των αναδιαρθρώσεων των κατηγοριών με τον πρώτο να έχει ένα ματς που κρίθηκε στην παράταση και τον δεύτερο ένα σκορ… μαμούθ.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου-Φοίνιξ Πειραιά 60-55 (παρ.)
Άμιλλα 2000-Αιγέας Χίου 51-39
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Ατρόμητος Πειραιά 67-74
Ηλιούπολη-Εύνικος 60-70
Άρις Καλαμάτας-Θησέας 72-45

Αναλυτικά οι αγώνες

Αρις Καλαμάτας – Θησέας Παναγιούδας 72-45
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Μπαβέλας
Δεκάλεπτα: 21-10, 38-21, 55-31, 72-45
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Κατσανάκη, Καραμάνου 5(1), Παρθένη 7(1), Αντωνοπούλου, Αρβανίτη, Γκατζιώλη 8(2), Λαγού 4, Χονδρουδάκη 15(2), Σούτα 2, Κουκούτση, Παπαδημητρίου 12(1), Κουτέλα 19.
Θησέας (Αλμπάνης): Τζήμου 8, Τσιμούρτου, Χρυσοστομιδου 9(1), Κατσούρη 1, Κατσούρη Μ.7(1), Παυλή , Δήμου , Αλασχαρ 4, Κούση 8, Καράκλα 2, Ταμπάκου 6.

Οίακας Ναυπλίου-Φοίνικας Πειραιά 60-55 (παρ.)
Διαιτητές: Χαινα-Τσαλας
Δεκάλεπτα: 18-16, 27-27, 42-44, 53-53 (κ.α.), 60-55 (παρ.)
Οίακας Ναυπλίου (Τσοτσοκος-Παπουλιας) Σπαθάρου 35(3), Μπενέκη 2, Μπαλλα 6, Στρατή 6, Καραπάνου 3, Ζαροκωστα 2, Μπακάλη 6.
Φοίνικας Πειραιά  (Αραπης-Τιοπουλος): Στεφάνου 20(2), Μαγγίνα 5, Οικονόμου 2, Ευμορφοπουλου 17(1),  Βράκα 3, Ιωαννιδου 8(1).

Ηλιούπολη-Εύνικος 60-70
Διαιτητές:  Ραπτογιάννης-Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 15-23, 34-37, 46-56, 60-70
Ηλιούπολη (Γερουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 12, Πρίφτη 3, Μπουντούρη 6, Θεοδώρου 10, Αλεξιά 3, Νάτσκου 3(1), Κορρέ 5(1), Δαμουλάκη 18(2), Διαμαντοπουλου.

Εύνικος (Βελτσιστας): Ισκιογλου 21(1), Βούλγαρη 17(2), Καίσαρη 14(3), Μέτσο 3, Εμμανουηλίδου 13(3), Τσίπρα 2, Παπαδοπούλου, Αγγελοπούλου, Θωμαϊδου, Κουτσοδήμου.

Δαναοί ΑΟ Αργους – Ατρόμητος Πειραιά 67-74
Διαιτητές: Τσούραλης – Τσούρη
Δεκάλεπτα: 21-17, 33-42, 47-52, 67-74
Δαναοί Άργους: (Κτενά): Αλμπέρτου, Δόση, Γιαννακούλη 17(1), Αρβανίτη Γ. 2, Δαλμάκη, Ντάρλα 18(1), Καπετάνιου 3(1), Λύκου 3, Δημοπούλου 3, Παναγιωτοπούλου 8, Μάρα 9(2), Αρβανίτη Μ. 4.
Ατρόμητος Πειραιά: (Νικάκης): Καρρά, Μαχλά, Ρούτση 8(1), Καλογεροπούλου 5, Δρουμπούκη 8(1), Μάλαμα 29(3), Σακελλαρίδου, Οικονομάκη 8, Σδρένια, Μπαρμπαλιά 7, Ορφανού, Τσέρου 9.

Άμιλλα 2000 – Αιγέας Χίου  51-39
Διαιτητές: Κωστής-Πλέγας
Ημίχρονο: 31-16
Άμιλλα (Τσουκαλάς): Σαρανυοπούλου, Μαντάτα 10(2), Τσουκαλά 11, Μιχάλου, Χασαπίδου, Κουφογιάννη 13, Μονογιού 2, Τζανή 2, Μάγλαρη, Τρυφωνίδη 7, Παναγιωτοπούλου 6, Παπουτσή.
Αιγέας (Γιασεμής): Κοτσία 7(1), Δάνδουλα 1, Άγκο 1, Κούκουνα, Ατσαβέ, Καρούση 2, Κοματσιούλη 16(2),Λοίζου 3(1), Γιαμαλίδου 2, Καλιγέρη, Σβορώνου 7.

Η βαθμολογία

1. Αρις Καλαμάτας      2
2. Αμιλλα Τρίπολης    2
3. Εύνικος       2
4. Ατρόμητος Πειραιά  2
5. Οίακας Ναυπλίου   2
6. Φοίνικας Πειραιά   1
7. Δαναοί Αργους       1
8. ΓΣ Ηλιούπολης       1
9. Αιγέας Χίου            1
10. Θησέας Παναγιούδας      1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 24.25/10)

Θησέας Παναγιούδας-ΓΣ Ηλιούπολης
Εύνικος-Δαναοί Αργους
Ατρόμητος Πειραιά-Αμιλλα Τρίπολης
Αιγέας Χίου-Οίακας Ναυπλίου
Φοίνικας Πειραιά-Αρις Καλαμάτας

2ος Ομιλος

Αποτελέσματα

Τερψιθέα-Σαντορίνη 51-62
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΚ Περιστερίου 61-58
Ίκαρος Ικαρίας-Αγ. Παρασκευή 32-115
18.00 Αμύντας-Πρωτέας Βούλας  51-69

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Μελίσσια – ΑΕΚ 61-58

Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 18-9, 37-25, 50-42, 61-58
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χ): Βελέντζα, Τσέτα, Βόσσου, Ανδρικοπούλου 2, Πατέρα 5 (1), Παναγιωτίδη 12 (1), Κοιλιαρίδη 6 (1), Τάρλα 2, Γιαμπάνη 27 (1), Κριμιτζά 7, Κωνσταντινίδου
ΑΕΚ Περιστερίου (Γεωργουδάκης): Καλαντζή 4, Ράπτη 6 (1), Γαβαλά, Νάου, Κυριμάκη 1, Γιακαλου 12, Μάνου 4, Κατσιμάρδου 12, Τζίβα 16, Μεγαλούδη 3 (1)

Τερψιθεα-Σαντορίνη 51-62
Διαιτητές: Αντωνίου-Τσαταλλιού
Δεκάλεπτα: 14-13, 21-33, 29-44, 51-62
Τερψιθέα (Βασιλάκος, Αποστολακης): Κορδαλή 6, Μανουσέλη,Κούτρα 7(1), Κοντοθαναση 2, Αγκάι, Λαμπράκη Δ. 4, Φλωκα 9, Λαμπράκη Μ.,Παπαδογουλα, Συγγρου, Γιγουρτακη 2, Στεργιοπουλου 21(2).
Σαντορίνη (Μαμμος,Πιτσικαλης): Τρούνι, Τσούπα Μ. 3., Τσούπα Π. 4, Παπαϊωάννου, Κεχαγιά 29(4), Ρετζεπερη 10, Τσαβδαρίδη 3, Σιγάλα 3, Αξιοπουλου 10, Ξαγοράρη.

Ίκαρος Ικαρίας – Αγ. Παρασκευή 32-115
Διαιτητές: Δημουλας – Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα :6-33,8-20,13-30,5-32
Ίκαρος (Λαμπρόπουλος) : Φουντούλη 2,Τριπόδη 2,Αλατσά12, Σταυρινουδάκη Γεωργία 2, Σταυρινουδάκη Ηλιάνα 2,Περρή 7,Καλαμπόγια 2,Κοτσαμπά 3(1).
Αγ. Παρασκευή (Τασιόπουλος): Στούπα 27(7),Κοντογιάννη 2, Ακριβού 12, Ευγγελάτου 24(4), Γκανιά 12(4), Ζαχαράκη 6, Σακουλάκη 25(3), Καράμπελα 7, Κάσδαγλη.

Αμύντας – Πρωτέας Βούλας 51-69
Διαιτητές: Παπαγεωργίου και Καλαρέμας
Δεκάλεπτα: 17-19, 28-40, 39-58, 51-69
 Αμύντας (Δρακάκη): Σκεπετάρη, Μαργώνη 6(1), Κλείτσα 16(3), Λιναρά, Πατσιώτη 2, Πολιτοπούλου 4, Ντάνου Λ. 16(1), Μαζαράκη 3, Αθανασούλια, Ντάνου Μ. 4, Βαρβιτσιώτη, Σιδηροπούλου
Πρωτέας Βούλας (Μίχα): Ξενιτοπούλου, Σιμιτσιδέλλη, Κουζούκα, Γκουζέλου, Σακελλαρίου 7(1), Γρηγοροπούλου 4, Χατζηγιακουμή 32(4), Αναστασοπούλου Μ. 5, Χατζηβασιλείου 4, Αναστασοπούλου Χ. 12(1), Οικονομάκη 5 Φρέρη

Η βαθμολογία

1. Αγία Παρασκευή    2
2. Πρωτέας Βούλας    2
3. ΑΟ Σαντορίνης       2
4. ΚΑΟ Μελισσίων     2
5. ΑΕΚ Περιστερίου    1
6. Τερψιθέα Γλυφάδας            1
7. Αμύντας      1
8. Ικαρος Ικαρίας        1
9. Αθηναϊκός  0          0-0       0

*Ο Αθηναϊκός έκανε το ρεπό του

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 24.25/10)
Αγία Παρασκευή-ΑΕΚ Περιστερίου
ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας
Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα Γλυφάδα
ΑΟ Σαντορίνης-Αθηναϊκός

Ρεπό: Ικαρος Ικαρίας

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *