26.7 C
Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Α’ ΕΣΚΑ (Πλέι οφς) : Τρελαίνει κόσμο το Χαλάνδρι

Το Χαλάνδρι μπήκε ως τέταρτο, και την τελευταία στιγμή στα πλέι οφς της Α' ΕΣΚΑ, και πλέον έγινε το απόλυτο φαβορί για την άνοδο, κερδίζοντας μετά την Πεύκη και τη Νίκη Αμαρουσίου, έχοντας μειονέκτημα έδρας.

Οι νικητές πήραν το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, και έχοντας ευστοχία έξω από τα 6.75 έφτασαν στο +9 (15-24) στο 15', με το ημίχρονο να κλείνει με 28-33. Με τρίποντο του Μωραϊτη στο 25' το Χαλάνρι έφτασε και στο +10 (34-44), για να φτάσει στο 30' έχοντας το προβάδισμα με 42-51, σκορ που διαμόρφωσε με τρίποντο στα 24'' πριν το τέλος του δεκαλέπτου ο Μορφονιός. Οι νικητές κράτησαν με σχετική άνεση το προβάδισμα τους, και έβαλαν την υπογραφή νίκης με καλάθι του Μωραϊτη μετά από δημιουργία του Δημητριάδη στο 2'25'' (58-67).