20.7 C
Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου, 2024

Α’ ΕΣΚΑ : Θρίαμβος Ηλυσιακού…και μια νίκη από την άνοδο

Με τον Αντώνη Φώτση να ανεβάζει στροφές στον τρίτο δεκάλεπτο, και τον Αντώνη Αντωνόπουλο να καθαρίζει με στην τελευταία περίοδο, ο Ηλυσιακός πήρε μεγάλη νίκη στο «Ζ.Αλεξάδνρου» επί του γηπεδούχου, Ιωνικού ΝΦ με 69-57, και πλέον απέχει μια νίκη από την άνοδο του στην Γ' Εθνική.

Η ομάδα των Ιλισίων κατάφερε να χτίσει μια διαφορά που έφτασε και στο +10 (53-43) διατηρώντας την ως το τέλος, και με με την εκτός έδρας νίκη έφτασε στο 2-1, έχοντας την ευκαιρία να καθαρίσει την άνοδο στην έδρα του, να και ως τώρα, και λαμβάνοντας υπόψη μας και τα παιχνίδι της κανονικής περιόδου, οι δυο ομάδες έχουν μόνο εκτός έδρας νίκες.