ΕΛΛΑΔΑ ΕΣΚΑΝΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ

Α’ ΕΣΚΑΝΑ (2η αγ.) : Στο απόλυτο τα φαβορί


Με το απόλυτο των νικών προχώρησαν οι τέσσερις ισχυρές ομάδες της κατηγορίας, δείχνοντας από το ξεκίνημα τις διαθέσεις τους.

Έτσι, στο 2/2 έφτασαν ο Φοίνικας Πειραιά ο οποίος επικράτησε στο «Π.Σαλπέας» της Δάφνης Αγίου Δημητρίου με 70-58, η Δραπετσώνα η οποία πέρασε από τον Άγιο Δημήτριο κερδίζοντας τον Αστέρα με 80-64, η Ακαδημία με το άνετο 97-51 στην Ελευσίνα επί τους Πόλης και η Ηλεκτρούπολη Ελληνικό που επιβλήθηκε στην Αργυρούπολη του Περάματος με 63-55.

Α΄ΕΣΚΑΝΑ
2η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :  

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 63-55
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ  59-54
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ  64-80
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 45-77
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.  70-58
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  97-51
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟΝΑ  71-74
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ – ΤΑΤΑΥΛΑ  77-66

Τα φύλλα αγώνα :

AΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 64-80
Διαιτητές : Παπαφωτίου Αυγερινός , Πηλοίδης Φ
Δεκάλεπτα 12-27, 25-49, 47-67, 64-70
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Καραπακλάς): Καλεμτζάκης , Φωστέρης 6 Μουζάκης 8 , Δούβος 5 , Πουρνάρας 9, Κουκουβάκης 8 , Γιαννακόπουλος 4, Τζανικιάν 8, Αλεβίζος 3(1) , Μαρόπουλος 13, Ραφτόπουλος , Ρουσάκος
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης) Τριανταφυλλίδης 8 Αρμανίδης 7(1), Τσελέκος 1, Μαυροειδής 10, Καρεαγιαννίδης 20(3), Λουτριώτης 10(2) , Τσίρμπας , Ραλλάκης Ν. , Κυριαζίδης , Ραλλάκης Χ. 7, Χατζηκίδης 17(5)

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ.  -ΑΟΝΑ 71-74
Διαιτητές : Κιουλάφας , Μαυρέλης Ερμείδης
Δεκάλεπτα : 17-21, 38-43, 52-59, 71-74
ΕΥΡΥΑΛΗ (Κακαβάς Γ., Κακαβάς Π.) : Γεωργιάδης 4, Κοπακάκης 9, Σιδέρης 4, Βλάμης 7, Εμμανουηλίδης 21(3) , Μαλτέζος 9 , Βλάχος 4(1) , Πούτος 16(2), Κατσαίτης
ΑΟΝΑ (Παπαδημητρίου, Πέρρος) : Κουτσολιάκος 22(1), Ντόσκορης 15(1) , Καλούδης 3, Τσεπαπαδάκης , Παπαδημητράκης 2, Ψυχογιός 19(6), Ψάλτου, Καραχάλιος 7(1) , Λούβαρης 6

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ- ΈΝΩΣΗ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΆΡΩΝ 59-54
Διαιτητές : Τζίμης , Κηπωσης , Πέππας ,
Δεκάλεπτα : 15-09, 28-23, 38-39, 59-54
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας , Κωνσταντώνης): Καββαδάς , Σμυρνής 5(1), Κατσίβελος, Παπάζογλου 2, Μούστα 9(1) Καπέτσης 15(1) , Παπαζαφειρόπουλος 5(1), Μαντέλας 3, Καραγιάννης 18, Κολοβέρος 2 , Δημητρακόπουλος
ΕΝΩΣΗ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος, Βαννού) Ρόκας 13(4), Πρέκας 5, Καμπούρης 12, Στεφάνου, Μπαλάφας 7, Φιλίππου 10(2), Μοδακης 2, Καρράς, Παπασπύρος, Κασιμάτης, Εξηνταβελώνης 5, Κολλώσης

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 45-77
Διαιτητές : Κονταράτος, Μπιτέρνας , Μαυρομανωλάκης
Δεκάλεπτα : 15-23, 26-38, 40-55, 45-77
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Καλαντζής, Βουρλιάς): Ραζής , Κοντίνος, Ανδρεαδάκης , Μωυσίδης 4, Καυκής 7(2) , Κεφαλάς 6 , Δέδες , Τασσόπουλος , Μαυρατζώτου 3(1) , Καλαντζής 9, Μενιουδάκης 2, Ιμαριάγκμπε 9
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Πατουλίδης , Γκολιάς 6, Γεωργόπουλος 14(1) , Καρούτας 2, Ελευθεριάδης , Σιδηρόπουλος , Ιορδάνου 2, Κατσαρέας 4, Δαμιανάκος 10(2), Στασινόπουλος 2, Κοκορόγιαννης 21(1) , Αντωνούσος 16(2)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 70-58
Διαιτητές : Τσαχάκης , Τζιμινίδης , Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα : 21-08, 35-24, 48-42, 70-58
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης, Μονδερά) Χωματάς 11(3), Σέττος 5(1), Κατσαγάνης 3, Παπαντωνίου 18(2) , Τασσόπουλος 9, Κόγκας 9(3) , Κατσούρης 10(2) , Τσουκαλάς , Κίκκης , Αποστόλου 4, Σκόρδας 1
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Αλεξανδρόπουλος, Τερκεσίδης) : Μπριασούλης 13(1) , Τσίλαγας 5, Ζούκας 12, Γκιουρτζίδης , Άμερσον 6(1) , Ηλιάδης 6(2), Τσιούτσιας 3, Μυλωνάκης 9, Παπαδάκης, Τίλη , Βούτας 4

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 97-51
Διαιτητές : Καλαρέμας, Γεωργόπουλος , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 26-14, 45-16, 75-29, 97-51
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης, Διολέτης): Ηλιάδης 16(4), Βαμβακίδης 6(2) , Πατατάς 11(3), Γουργιωτόπουλος 8(2) , Κοντούλης 13, Αβραμίδης Δ. 6, Παπαδημητρίου 5(1) , Μπουρντένης 2, Αχείμαστος 12 , Μόρφος 18(1)
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζαβαντής): Μπογδανίδης 12(2) , Καβελάρης 4, Βασιλοπαναγής, Χατζής , Κουνάδης 1, Γιαννίκος , Ζώτος 11(2), Αποσκίτης 2,. Ορφανάκος 4, Σαββίδης 6, Παππάς , Δρακωτός 11(1)

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ 77-66
Διαιτητές : Γεράνιος, Μέλης , Βαίτσης
Δεκάλεπτα : 23-12, 41-32, 60-51, 77-66
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος, Κωστολιάς): Γεωργόπουλος 2, Στεργίου 15(1), Πρόγκας 4, Καψαρίδης 15(2), Τζορμπατζίογλου 20(2) , Κασιμάτης 3, Κωσταρέλος , Σίννης 16(2) , Παπαδόπουλος , Σάννης , Μπαλαμώτης 2 , Κούτρας
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης Ρουμελιώτης): Μαρκουίζος 17(1) , Βεληζιώτης 2, Μπίρμπας 18(1), Αγραπίδης 6(2) , Χουλιάρας 6 Λάβαρης , Φραγκούλης 1, Γρηγοράς , Μακρυγιάννης , Μελισσουργός 3, Μουρίκης 13, Γουβιάς

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ /ΕΛΛΗΝΙΚΟ -ΠΕΡΑΜΑ 63-55
Διαιτητές : Αναστασίου , Χρόνης, Μπερέτσος
Δεκάλεπτα : 6-17,19-30,38-45, 63-55
 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Νικολαΐδης, Φειδάς): Ράγιας 1, Καραϊσκάκης 5(1), Στρατογιαννάκης, Καράλης 12(2),Μουλάς 1,Κουζινόγλου 6(1),Τσότσος 7, Ντακάι , Σάκος, Πηλιούνης 11, Μπολουδάκης 2, Λεκατσάς 18
ΠΕΡΑΜΑ (Παπασπυριδάκος, Πασαγιάννης) : Ντιφαντής 10,Γεωργιάδης 11(1), Γεωργίου 2, Γρύλλης 5, Ιωάννου 10(2), Παπαγεωργίου , Αρώνης 7(1), Τράμπαρης 4(1), Μπακογιάννης 3(1), Τσάφος, Κυριακόπουλος 3, Τσουκαλάς

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :

1.Ακαδημία Ελευσίνας 4 (2-0)
2.Φοίνικας Πειραιά 4 (2-0)
3.Δραπετσώνα 4 (2-0) .
4.Ηλεκτρούπολη Ελληνικό 4 (2-0)
5.Πέραμα 3 (1-1)
6.Αστέρας Αγ.Δημητρίου 3 (1-1)  
7.ΑΟΝΑ 3 (1-1)
8.Ευρυάλη 3 (1-1)
9.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 3 (1-1)
10.Τράχωνες 3 (1-1)
11.Δάφνη Αγ.Δημητρίου 3 (1-1)
12.ΑΕ Καλλιθέας 3 (1-1)
13.Ταταύλα 2 (0-2)
14.Νέα Πέραμος 2 (0-2)
15.Ερμής Αργυρούπολης 2 (0-2)
16.Πόλις 2 (0-2)