26.7 C
Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Απομακρύνεται από τα play off η Νταρουσάφακα (vids)

Η Νταρουσάφακα έκανε ένα βήμα πίσω στην μάχη για τα play off του πρωταθλήματος Τουρκίας μετά την εντός έδρας ήττα από την Μπένβιτ με 89-82. Οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο για τρία δεκάλεπτο (67-60, 30’), αλλά το 29-15 των φιλοξενούμενων στην τέταρτη περίοδο ήταν αυτό που έκρινε το παιχνίδι.

Ο Άλεξ Πέρεθ με 26 πόντους και ο Ναβόν Σέλτον με 22 (και 10 ριμπάουντ) «εκτέλεσαν» την Νταρουσάφακα με την βοήθεια των Εντσέλ (13π) και Ουλουσόι (11π). Για τους γηπεδούχους πέντε παίκτες έφτασαν σε διψήφιο αριθμό πόντων, αλλά δεν ήταν αρκετό. Ο Οζμιζράκ σημείωσε 15 πόντους, Έρικ και Μπαϊγκιούλ πρόσθεσαν από 14, ο Ντάγκλας είχε 11 και ο Κιντ 10. Καθοριστική ήταν η ευστοχία της Μπάνβιτ από τα 6μ75: Είχε 11/19, το οποίο μεταφράζεται σε ένα 57%!