25.3 C
Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου, 2024

«Απέδρασαν» στην παράταση οι Μπακς (vids)

Τη συμβολή της παράτασης χρειάστηκαν οι Μιλγουόκι Μπακς για να πάρουν τη νίκη στο «Staples Center», 124-122 τους Λος Άντζελες Λέικερς.

Ο Τζούλιους Ραντλ με λέι απ ισοφάρισε σε 112-112, ενάμισι λεπτό πριν από το τέλος της κανονικής διάρκειας του ματς, και ακολούθησαν διαδοχικά άστοχα σουτ από τους Κρις Μίντλεντον (δις) και Έρικ Μπλέντσο από τα «ελάφια» και από τον Κάιλ Κούζμα από τους «λιμνανθρώπους». Καλύτεροι στο έξτρα πεντάλεπτο οι φιλοξενούμενοι, «κλείδωσαν» τη δεύτερη διαδοχική επικράτησή τους με τον Μπλέντσο να «σταματάει» στους 39π., το Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει double double με 27π. και 16 ριμπάουντ και το Μίντλετον να τελειώνει με 28π., πέντε ασίστ, τέσσερα ριμπάουντ, ισάριθμα κλεψίματα κι ένα κόψιμο.

Από τους γηπεδούχους, των 19 λαθών και χωρίς να έχουν στη σύνθεσή τους το Λόνζο Μπολ και το Λουόλ Ντενγκ, πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Κούζμα με 27π., μαζί με 12 ριμπάουντ, έξι ασίστ και δύο κλεψίματα, 20π. είχε ο Μπρουκ Λόπεζ και «διπλοί» ήταν και οι Ραντλ (18π. με 5/13 σουτ, 10 ριμπάουντ) και Τζος Χαρτ (13π. και 13 ριμπάουντ).