25.4 C
Τετάρτη, 2 Οκτωβρίου, 2024

Ήττα εκτός προγράμματος για την Λοκομοτίβ (vid)

Η Λοκομοτίβ Κούμπαν γνώρισε την ήττα από την Ζενίτ εκτός έδρας με το τελικό 79-78. Πέντε λεπτά πριν το τέλος οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν στο +3 (71-74), αλλά δύο λεπτά αργότερα το σκηνικό είχε αλλάξει (76-74).

Οι δύο ομάδες βρέθηκαν στο 77-77 1’10’’ πριν το τέλος, ο Λέισι ευστόχησε σε μία από τις βολές μετά το φάουλ που κέρδισε για να γράψει το 77-78 και με το άκουσμα της κόρνας ο Ντριου Γκόρντον έσπρωξε την μπάλα στο καλάθι για το 79-78, δίνοντας τη νίκη στην Ζενίτ.

Ο Σεργκέι Καράσεφ σημείωσε 17 πόντους, Βίχροφ και Βορονόφ πρόσθεσαν από 12 και ο Γκόρντον 11 και 9 ριμπάουντ. Για την Λοκομοτίβ Κούμπαν ο Ράγκλαντ σημείωσε 15 πόντους, ο Κόλινς 12 και από 11 είχαν οι Λέισι και Έλεγκαρ.

Στη βαθμολογία προηγείται η ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 18-2, ακολουθεί η Ούνιξ με 16-2 και έπονται οι Ζενίτ (13-5) και Λοκομοτίβ Κούμπαν (13-6).