11.3 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Σήκωσέ το!

Το 1ο Λύκειο Βούλας, πραγματοποίησε ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση, επικράτησε με 42-32 του Ισραήλ, και βρίσκεται στον τελικό του Παγκόσμιου Σχολικού Πρωταθλήματος των κοριτσίων. Ο αντίπαλος μας θα είναι από τον νικητή του ζευγαριού Φινλανδία - Σερβία.

Μπορεί η αναμέτρηση να μην άρχισε καλά για το Λύκειο της Βούλας, αλλά στο δεύτερο οκτάλεπτο, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ισορρόπησε με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει 17-14. Η διαφορά των δύο ομάδων ήταν εμφανής, αλλά η νευρικότητα των κοριτσίων στην επίθεση δεν τους άφηναν να ξεφύγουν στο σκορ. Τα τελευταία κρίσιμα όμως λεπτά πάτησαν γκάζι, η διαφορά ξέφυγε, με την ομάσα του Ισραήλ να μην μπορεί να ακολουθήσει.

Τα οκτάλεπτα: 7-12, 17-14, 29-28, 41-32

1ο Λύκειο Βούλας: Χατζηβασιλείου, Μαγγίνα, Κορρέ, Τσιχλάκη, Ράτσα, Συγγρού, Κάραλη, Μαργαρίτη, Παυλινέρη, Δανδουλάκη, Αναστασοπούλου, Μυλωνάκη.